Олексій Вовченко до російського вторгнення працював на звичайній цивільній роботі. За освітою він медик і після 2022 року не міг залишитися осторонь, тому долучився до служби, аби рятувати захисників.
Олексій Вовченко у складі 54 ОМБр рятує поранених військових / Скриншот із відео
Жодна війна у світі не проходить без медиків, яким щодня й щоночі доводиться рятують військових.
Нині в умовах повномасштабної війни медики особливо важливі, вони борються за кожного, хто після запеклих боїв зависає між життям і смертю.
Зокрема нині військових рятує командир медичної роти 54 ОМБр Олексій Вовченко. Чоловік до повномасштабного вторгнення працював на підприємстві, що займалось монтажем сонячних електростанцій, інформує Донецька обласна державна адміністрація.
Олексій пройшов офіцерські курси та спочатку став командиром медпункту одного з батальйонів, а пізніше — начальником медичної роти бригади.
«За час повномасштабної війни бригада наростила суттєву технічну базу. Додались багато мобілізованих лікарів. Наша бригада є одна з найкращих ЗСУ в обороні й лінія Сіверськ-Соледар досі стоїть, ми не втрачаємо наших позицій та ефективно знищуємо окупантів, — розповідає Олексій. — Зазначаємо мінімальних втрат, однак крім цього медична служба будь-якої бригади в тому числі нашої, нині стикається з великою кількістю хворих. Це може бути звичайний грип, або хронічні захворювання, які в умовах війни лише посилюються».
Нині щоб надавати військовим відповідну допомогу бригада потребує лікарів загальної практики, терапевтів, з досвідом звичайного прийому й роботи в поліклініках або в амбулаторіях. Також є потреба у фельдшерах з досвідом роботи у швидких або екстремальній медицині.
«Це б додатково полегшило роботу наших людей на евакуаційному напрямку. Адже евакуація з поля бою — це найскладніше. Пам’ятаю, коли я знаходився у медичному пункті на прийомі поранених, то часто приїжджала БМП, „Урал“ та привозили поранених. Це було звичним явищем. А зараз буває, що хлопці 3−4 доби знаходяться на позиціях і немає можливості їх вивезти», — розповідає медик.
Олексій зазначає, що коли військових вдається вивезти, то їх бригада, яка є фактично реанімаційною, відразу надає необхідну допомогу. Адже у складі бригади є зокрема лікарі анестезіологи та хірурги.
«Непоодинокі випадки були, коли привозили людей у стані клінічної смерті. І ми успішно надавали свої медичні послуги, аби реанімувати людину», — каже Олексій.
Медик зазначає, що хлопці, які приїздять поранені після запеклих боїв, відчувають полегшення, бо потрапляють до рук лікарів.
«Хлопці потім часто діляться своїми емоціями. Пригадую одного, який сказав»: «нічого страшного з цими пораненнями, зате поклав п’ятьох окупантів». Він мав важкі поранення й навіть ампутацію. Також багато хлопців, лежачи ще пораненими, часто вже питають, коли вони зможуть повернутися назад, як швидко одужають і чи важкі у них травми", — додав Олексій.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!