«Місто все одно буде „сірою“ зоною»: чи вистоїть Донеччина до зими, і в якому стані за кілька місяців будуть Краматорськ і Слов’янськ

До кінця року ворог може підійти до Дружківки у випадку залучення додаткової живої сили, але вибудувана оборона не дозволить окупантам зайти в Краматорськ ні цього, ні наступного року.

Чи вистоїть Донеччина до зими, і в якому стані за кілька місяців будуть Краматорськ і Слов’янськ/Фото: Вчасно

На підконтрольній частині Донеччини безпекова ситуація стабільно погіршується: дрони літають над житловими кварталами, щодня поліція та прокуратура фіксують від десяти атак БпЛА. Крім того, збільшується кількість атак РСЗВ: якщо кілька місяців тому вони були рідкістю, то зараз обстріли стаються практично щодня. Це відбувається на тлі просування окупантів у Костянтинівці. А за такої тенденції - взимку російських пішаків уже доведеться ліквідовувати у Дружківці та на підходах до Слов’янська, зауважують військові - співрозмовники «Вчасно».

Зокрема, комроти на псевдо «Комар», боєць однієї з бригад, яка стоїть на обороні Краматорська, переконаний: зайти у місто окупанти не зможуть до зими 2026−2027 року. Оборона побудована таким чином, що навіть у випадку прориву підрозділи зможуть оперативно закрити «дірку» й затягнути її з неба до ліквідації росіян. Однак проблема малої кількості особового складу актуальна: якщо ситуація не покращиться, то вибиванням «ходаків» доведеться займатися операторам БпЛА.

«Мова про пошук і ліквідацію окупантів технічною складовою, але ризик просочування окремих росіян до їхніх позицій досить висока. Протистояти цьому може піхота, яка контролюватиме рух вояк рф у „норах“ і доповідатиме про переміщення», — пояснює військовий.

Фото: Вчасно

Перспективи оборони Краматорсько-Слов'янської агломерації підтримує й Дмитро Запорожець, речник 11 армійського корпусу. Проте біля Краматорська російських вояк не буде, хоча місто сильно страждатиме.

Противник розуміє, що для витіснення Сил оборони йому доведеться активно рухатися за рахунок живої сили. Тож важливо, на скільки в них буде можливість знаходити й мобілізовувати в піхоту. Тому, на думку військового, є альтернативний варіант розвитку подій: окупанти зараз «піднажмуть» на Слов’янському чи іншому напрямку, десь продавлять окремі ділянки фронту, і зупиняться.

«Зона розмежування залишиться „сіряком“, де Силам оборони буде невигідно йти у контрнаступальні дії. На тій території все буде або заміновано, або простріляно. Але і противник не зможе в ту зону так просто потрапляти. Чи такий сценарій можливий? Звісно. Тому казати „все пропало“ не доведеться ні в цьому році, ні в наступному», — додає військовий.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

Автор: Аліна Євич

2026 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2026 © ГО "Медіа-Погляд".
Ідентифікатор медіа R40-05538

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev