Фронт палає — найгарячіша точка тижня знову Донеччина. Росія активізувала штурми на Покровському напрямку, тисне в бік адмінкордону з Дніпропетровщиною та намагається прорвати українську оборону. Попри шалений натиск, ЗСУ тримають позиції, переходять до контратак і знищують ворога. У самому регіоні — евакуація, мільярдні збитки та боротьба за майбутнє.
Масовані удари, пауза у допомозі США, прориви на фронті: важливе за тиждень/у колажі використані фото ДСНС України та 496 ОАБр
Підписуйтеся і на наш Telegram-канал — так зручніше оперативно отримувати важливу і цікаву інформацію.
Політичний тиждень ознаменувався гучними рішеннями, скандалами та дипломатичними маневрами. США призупинили постачання зброї Україні, у ЄС заблоковано новий пакет санкцій проти рф, а в українському уряді — гучні корупційні справи й втрати громадянства для діячів УПЦ МП.
США поставили на паузу постачання Україні певних видів озброєння, включно з ракетами для систем Patriot та снарядами калібру 155 мм, попри раніше досягнуті домовленості. Це викликало занепокоєння в українському Міноборони, яке чекає пояснень від Пентагону.
У США між Дональдом Трампом і Ілоном Маском спалахнула суперечка через бюджетний законопроєкт. Маск погрожує створити власну політичну силу, Трамп закликає уряд перевірити його контракти.
Відбулися телефонні переговори між Трампом і путіним. Трамп залишився незадоволений, зазначивши, що «до миру не наблизились».
Європейський Союз подовжив дію чинних санкцій проти росії, але не зміг ухвалити 18-й пакет через спротив Словаччини та Угорщини.
Міністри закордонних справ і оборони Німеччини закликали країни-партнери знайти додаткові системи ППО для України. Німеччина планує виділити 2 млрд євро на ППО та боєприпаси, загальна допомога Україні — 9 млрд євро.
Президент Зеленський підписав указ про позбавлення митрополита УПЦ МП Онуфрія (Ореста Березовського) українського громадянства. СБУ підтвердила його зв’язки з Московською патріархією.
За віцепрем'єра Чернишова внесли 120 млн грн застави, попри підозру в корупції. Його залишили на посаді.
Цей тиждень став одним із найжорстокіших від початку року — Росія накрила Україну хвилею масованих атак. Під прицілом — Дніпро, Київ, Харківщина, Донеччина, Полтава та Кривий Ріг. Є численні жертви, руйнування цивільної інфраструктури, знищені лікарні та житлові будинки.
Росія здійснила масовані ракетно-дронові атаки на Дніпро, Харківщину, Донеччину, Кривий Ріг, Запоріжжя, Київ та Полтаву. Є численні жертви, поранені, зруйновані лікарні, житло й інфраструктура.
У Києві зафіксовано одну з найпотужніших атак від початку війни: десятки постраждалих, загиблі, зруйновані багатоповерхівки та пошкоджене посольство Польщі.
Після атаки на Київ США закликали надати більше систем ППО. Трамп та його оточення отримали критику навіть від республіканців.
ЗСУ ліквідували російського генерал-майора Михайла Гудкова на Курщині та начальника штабу 8-ї гвардійської армії в окупованому Донецьку.
СБУ затримала агента ФСБ — майора українських повітряних сил, який передавав координати української авіаційної інфраструктури. Його завербували через колишню дружину в Мелітополі.
Українські дрони «Бобер» знищили російські комплекси ППО в Криму, а дрони «Магура» встановили 5 світових рекордів — знищили кораблі та літак безпілотниками.
Сили оборони України атакували об'єкти в Криму, Луганську, Донецьку, Іжевську, Харцизьку, а також чотири області РФ (Липецька, Саратовська, Тамбовська, Єлець).
Головнокомандувач ЗСУ Сірський оголосив про збільшення тривалості базової підготовки бійців з 49 до 51 дня та нові заходи безпеки на полігонах.
Обмін полоненими: повернулись захисники з Донеччини, Маріуполя, Луганщини, Харківщини, Херсонщини, а також цивільні.
В Україні ситуація на фронті залишається напруженою. За даними Генштабу, за останній тиждень відбулося понад 6 тисяч атак російських військ, зокрема 119 обстрілів з РСЗВ та 3,7 тисячі запусків дронів-камікадзе. Найбільша активність спостерігається на Покровському напрямку. Загальні втрати російських військ станом на 6 липня складають понад 1 мільйон осіб, зокрема 421 літак та 43 825 БПЛА.
Окупаційна армія безперестану тисне на Сили оборони по всій лінії фронту. Зокрема, активні бойові дії тривають в районі Покровська, Новопавлівки, Мирнограда, Лимана, Костянтинівки.
Більша частина просувань росіян зафіксована в районі Покровська та Новопавлівки. Відомо, що на Покровському відтинку ворог тисне найбільше, бо залучив тут угруповання чисельністю понад 110 тис. військових.
Російська армія має величезну перевагу над українською в людських ресурсах та озброєнні, але її прогрес на фронті дещо уповільнюється. Попри локальні успіхи та нарощення кількості військових, зокрема поблизу Покровська, масштабних проривів ніде немає. За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, хвиля спроб «літнього наступу», розпочатого ворогом, згасає. У низці районів українські сили переходять до контратак ― зокрема, на Сумщині.
На Донеччині залишається близько 280 тисяч людей: евакуація триває
Станом на початок липня на підконтрольній українській владі території Донеччини залишаються близько 280 тисяч людей, з них 20 070 — це діти.
Цивільне населення Донецької області поступово скорочується, люди зголошуються на евакуацію, враховуючи ситуацію в регіоні. За останній тиждень з території області евакуйовано близько 2 тисяч мешканців.
За оцінками Світового банку, Донеччина нині є найбільш постраждалий регіон через війну. Потреба на відновлення складає майже $ 78 млрд. Від початку року Уряд вже виділив 3,6 млрд грн на проєкти швидкої відбудови та розвитку Донецької області.
Попри війну, окупацію й масову евакуацію, влада Донеччини вирішила зафіксувати бачення майбутнього області — й на початку травня затвердила оновлену Стратегію розвитку до 2027 року. Визначили три ключові пріоритети: стабілізувати економіку, зберегти людей і вибудувати управління, здатне реагувати на безпекові, гуманітарні й екологічні виклики. Але класичне планування в таких умовах неможливе — через відсутність статистики, постійні бойові дії та окупацію більшості території. Тому замість чіткого плану — чотири сценарії. Найреальніший із них — «обмежена стабільність». Тобто: фронт — умовно зафіксований, інфраструктура — частково працює, допомога — мінімальна.
До більшості угод щодо ремонту доріг у Донецькій області виникає багато питань стосовно вибору підрядників та умов співпраці. Крім того, частина об'єктів розташована за кілька кілометрів від фронту. У таких умовах нове покриття може не протриматися й кількох місяців — або бути зруйнованим ще до завершення робіт.
2 липня 1932 року на мапі України з’явилася Донецька область. За 93 роки існування вона стала однією з найрозвинутіших й потужних областей України. Попри намагання росії повністю знищити цей регіон, наша рідна Донеччина з 2014 року дає відсіч ворогу та б'ється за свою свободу.
Новий проєкт стосується людей, які зможуть орендувати нове житло за доступними цінами. В першу чергу муніципальне житло отримають ветерани, рідні загиблих захисників, військовослужбовці, ВПО, діти-сироти, вчителі, лікарі, комунальники. Проєкт фінансуватиметься коштами місцевих бюджетів, а також за кредитні та грантові гроші партнерів.
Цього місяця окремим українцям виплачуватимуть нові соцвиплати. Крім цього, з липня запрацюють нові вимоги до техогляду, а абітурієнти вже можуть реєструватися у кабінеті вступника. Про ці та інші зміни у липні розповідаємо детальніше.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!