Пісні дуету ґрунтуються на свідченнях українських дітей, викрадених росією. Дівчата прагнуть розповісти світу про злочини рф щодо дітей.
Український дует проведе міжнародний тур «Викрадені діти», яких рф депортувала й позбавила батьків/ Фото: Радіо Свобода
Українсько-канадська співачка Марічка та 19-річна маріупольчанка Ліза, примусово вивезена до росії 2022-го, розпочинають міжнародний концертний тур.
Він стартує у Лондоні 27 січня. Дівчата виступатимуть із піснями, які ґрунтуються на свідченнях українських дітей, викрадених росією.
За словами дівчини, вона присвячує своє життя захисту дітей. Одна з її пісень, «Пам'ятай, я вірю в тебе» була натхненна публікацією Української служби РРЄ/РС.
Пісня «Загадка» була натхненна історією Кіри Обєдинської. Вона теж із Маріуполя, їй було 12 років, коли російські війська атакували місто. Кіра бачила на власні очі, як батька вбили на балконі їхні квартири. Дівчинка намагалася тікати з Маріуполя, її поранило уламками від вибуху міни.
Поки Кіра місяць лежала в лікарні Донецька, її дідусь насилу діставався до онуки: спочатку літаком з Польщі до Туреччини, потім до москви, а потім по суші в окуповану росією частину України, пройшовши через численні контрольно-пропускні пункти та допити.
«У моїй пісні дідусь загадує їй загадки, щоб нагадати їй, що її дуже люблять, вона має свій будинок, і всі на неї чекають», — сказала Марічка.
Марічка перебуває у постійному пошуку нових історій. Саме так вона познайомилася із Лізою. У 15 років вона була вокалісткою у музичному гурті в Маріуполі.
21 лютого 2022 року вона із захопленням відзначила: «Наш гурт, можливо, запросять виступити на телебаченні!» А вже через три дні вона прокинулася від вибухів. Почалося повномасштабне вторгнення. Записи у її щоденнику розповідають про життя під російськими бомбардуваннями. У березні вона написала: «Думаю, мій хлопець загинув» і описала втечу з міста «з гітарою за спиною».
Сім'ї Лізі дала притулок сестра її матері, яка живе в росії. Родичі не повірили її розповідям про російські бомбардування у Маріуполі. Коли вони вирішили залишити росію, через це ті від них відмовилися.
Після Лондона спільне турне продовжиться у Шотландії та Ванкувері. Дует поїде на фестиваль до Австралії. Завершити виступи планують у квітні у Гаазі. Тут розташований Міжнародний кримінальний суд, який звинуватив путіна та уповноважену з прав дитини марію львову-бєлову у скоєнні воєнного злочину — у викрадені українських дітей. Марічка каже, що концерт буде особливим:
19-річна Ліза, яку насильно вивезли з Маріуполя до Росії у 2022 році
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!